Atlanta

Atlanta (ATL)

Największe lotnisko na świecie pod względem liczby pasażerów – Atlanta-Hartsfield-Jackson

Port lotniczy Atlanta-Hartsfield-Jackson w stanie Georgia to największe lotnisko na świecie. Stanowi również główny węzeł komunikacyjny amerykańskich linii lotniczych Delta Air Lines.

Według szacunkowych danych rocznie obsługuje ponad 100 milionów pasażerów (dane w grudnia 2015 roku), a dzięki przeprowadzonemu niedawno remontowi wartość ta może wzrosnąć nawet do 121 milionów.

Charakterystyka portu lotniczego umiejscowionego w Atlancie

Port lotniczy w Atlancie posiada pięć równoległych pasów startowych ustawionych pod różnymi katami, dzięki czemu nie ma możliwości popełnienia błędu przez pilota.

To jedyne tego typu miejsce, w którym bez trudu może lądować nawet do trzech samolotów jednocześnie. Lotnisko w Atlancie (USA) zatrudnia ponad 50 tysięcy osób a powierzchnia wynosi 1500 hektarów.

Informacje na temat dojazdu, parkingu, a także obsługiwanych linii lotniczych

Na lotnisko w Atlancie można dotrzeć zarówno transportem autobusowym, samochodowym, kolejowym i busami. Pociąg z centrum atlanty dociera na miejsce w 15 minut. W pobliży znajduje się pojemny parking mieszczący 31 tysięcy miejsc. Lotnisko obsługuje między innymi linie American Airlines, Delta Air Lines, Air France, Lufthansa, oraz British Airways.

Podsumowując – port lotniczy w Atlancie jest jednym z największych tego typu miejsc na świecie. Posiada znakomite połączenie z centrum miasta. Na miejscy znajdziemy zarówno wiele hoteli, możliwość wynajmu samochodu, a także sklepy i restauracje. Duża liczba obsługiwanych linii lotniczych pozwala na wygodne przemieszczanie się pasażerów z różnych rejonów świata.