Brasilia (BSB)

Lotnisko Brasilia (BSB)Brasilia to nowoczesna stolica Brazylii, która została zbudowana niedawno. Znajduje się ona ponad 1000 kilometrów od wybrzeża Atlantyku i bywa nazywana „największa utopią architektoniczną XX wieku”. To największe miasto na świecie, które jeszcze na początku XX wieku nie istniało, co bardzo je wyróżnia spośród innych metropolii.

Miasto to raczej nie zachwyci zabytkami, jednakże stanowi ważny ośrodek naukowy, komunikacyjny, turystyczny oraz kulturalny kraju. Będąc tu warto jednak zobaczyć gmach parlamentu, który przypomina ogromną wagę, dzięki niemu bowiem Brasilia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.


Port lotniczy BSB Brasilia ulokowany jest około 20 kilometrów od miasta. Znajduje się on przy drodze Estr. Parque Dom Bosco. By dostać się z lotniska do miasta wystarczy około 25 minut jazdy samochodem lub też autobusem linii 102, który dojeżdża do samego centrum Brasilii, czyli do dworca autobusowego. Można także skorzystać z taksówek, które dostępne są przez całą dobę. Jadą one do centrum około 15 minut, a w hali przylotów można zapłacić za nie z góry.

W 2012 roku Port Lotniczy BSB Brasilia obsłużył ponad 15 milionów pasażerów. To jedno z największych lotnisk w Brazylii. Powstało ono w 1957 roku, a w roku 1999 nadano mu imię prezydenta Juscelino Kubitschek de Oliveira. Port ten ma zarówno cywilny jak i wojskowy charakter. Podróżni mają do wyboru parking krótko oraz długoterminowy. Można tu również wynająć samochód. Punkt informacji turystycznej zaś znajduje się w hali odlotów, podobnie jest z punktem informacji lotniskowej.