Chicago (ORD)

ordPort lotniczy Chicago O’Hare leży 27 km na północny zachód od centrum, w granicach administracyjnych Chicago w stanie Illinois.

Jest to drugie co do wielkości lotnisko w Stanach a trzecie na świecie biorąc pod uwagę panujący tu ruch.

Obsługiwane są tu loty międzynarodowe i krajowe. Do dyspozycji pasażerów są cztery terminale, na których rocznie odprawia się 75 mln ludzi. Z lotniska korzystają 42 linie lotnicze, najpopularniejsze to American Airlines, United Airlines, Air Canada, Lufthansa, British Airways, KLM, Alitalia, LOT. Istotne jest to, że loty zagraniczne przyjmowane są tylko na Terminalu 5. Przy planowaniu podróży należy uwzględnić czas na przemieszczanie się pomiędzy terminalami, bo niestety z racji rozległości zajmuje to sporo czasu.

Znajdź drogę

Na lotnisku mamy wypożyczalnie samochodów, np. Avis, Budget, Hertz. Dostać się do portu można samochodem jadąc autostradą I-90 do I-190, do dyspozycji są parkingi długoterminowe, ale też krótkoterminowe. Samo lotnisko jest dobrze skomunikowane z centrum miasta. Z pomocą taksówki, co kosztuje około 40 dolarów, autobusów, które kursują średnio co dziesięć minut a nazywają się Continental Airport Express lub kolejką metra  bez problemu dostaniemy się tam, gdzie zaplanowaliśmy. Trasa metra na lotnisko jest oznaczona kolorem niebieskim.

Z racji ilości pasażerów przewijających się przez to lotnisko infrastruktura jest tu bardzo rozbudowana. Podróżni mają do dyspozycji kawiarnie, bary i restauracje, w których można odpocząć w przerwie między kolejnymi przesiadkami.