Dubaj (DXB)

dxbLotnisko Dubai International Airport leży 4 km na wschód od centrum Dubaju. Jest to niewątpliwie największy port lotniczy na Bliskim Wschodzie. Rocznie przez 130 linii lotniczych jest obsługiwanych 47 milionów pasażerów.

Najpopularniejsze linie to Emirates, SAS, Aeroflot, Aerosvit, Air Baltic, Air France, Air India, Austrian Airlines, Bahrain Air, Bexair, British Airways, Delta, Finnair, KLM, Lufthansa, Swiss, Turkish Airlines, Cathay Pacific, Jazeera Airways, Jordan Aviation, Kenya Airways, Nasair, Qatar Airways, Royal Jordanian, Royal Air Maroc, Saudi Arabian Airlines, South African Airways, United Airlines.

Na lotnisku są trzy terminale, blisko siebie są położone 1 i 3, który jest niezwykle nowoczesny a został otwarty w 2008 r.  Natomiast terminal nr 2 znajduje się po drugiej stronie lotniska. Przemieszczanie się pomiędzy terminalami jest możliwe dzięki podziemnym tunelom.

Znajdź drogę

Ponieważ lotnisko leży bardzo blisko centrum spokojnie można dostać się na nie przy pomocy taksówki, jest ono obsługiwane przez Dubai Taxi Agency.  Można też skorzystać z komunikacji autobusowej, której przystanki mieszczą się przy każdym z terminali. Autobusy kursują nie tylko do Dubaju, ale też do innych miast takich jak Abu Dhabi, Al Ain,i  Sharjah.

Na lotnisko można też dojechać metrem Dubai Metro, które udostępnia linie prowadzące na lotnisko. Linia czerwona zatrzymuje się na Terminalu 3 i Terminalu 1.

Przy lotnisku są tez parkingi krótkoterminowe oznaczone literą A i długoterminowe oznaczone literą B.

Pasażerowie mają tu do swojej dyspozycji kawiarnie, restauracje, banki, kantory wymiany walut, bankomaty, sklepy, poczta, pokoje dla palących, kaplice – osobne dla mężczyzn i kobiet.  Jest też możliwość skorzystania z Internetu.

Na lotnisku znajduje się także pięciogwiazdkowy hotel Dubai International Hotel.