El Prat (BCN)

Lotnisko El Prat, zlokalizowane 12 km na południowy zachód od centrum Barcelony, jest największym portem w Katalonii i drugim pod względem wielkości portem lotniczym w Hiszpanii. Od 2012 r. odprawia się tutaj ok. 70 mln pasażerów w skali roku. Nowoczesność i wysoka jakość świadczonych usług zapewnią turystom komfort w oczekiwaniu na lot.

El Prat – opis lotniska, udogodnienia dla pasażerów, usługi

Międzynarodowy port lotniczy El Prat składa się z dwóch terminali T1 oraz T2. Na lotnisko można dostać się w szybki i łatwy sposób liniami komunikacji miejskiej lub też pociągiem. Dojazd do obiektu zapewniają dwie linie kolejowe: podmiejska R2 Airport-Północ-Sant Celoni / Maçanet Massanes oraz linia kolejowa Estació França – Airport – Estació França. Z portu do centrum Barcelony można natomiast dotrzeć specjalnymi aero busami, kursującymi co ok. 5 min i dojeżdżającymi do placu Catalunya. Na lotnisku znajduje się ogromny parking oferujący aż 19 679 miejsc. Opłaty parkingowe są naliczane minutowo, wg stawek, które wynoszą od 0,02 do 0,037 EUR/min.

Lotnisko El Prat obsługuje loty wielu znanych przewoźników, a m.in. linii lotniczych: Aeroflot, Air France, American Airlines, British Airways, Easyjet, Finnair, Iberia, LOT, Lufthansa, Quatar Airways, SAS,  Singapore Airlines, Ryanair, TAP Portugal, Turkish Airlines, United Airlines, Vueling oraz Wizz Air. Na ternie obiektu znajdują się banki La Caixa (zarówno na terminalu T1, na piętrze 1, jak i na terminalu T2, na parterze) oraz bankomaty i kantory wymiany walut. Lotnisko zapewnia także możliwość skorzystania z wi-fi, posiada apteki, wypożyczalnie samochodów, sale VIP, punkty informacji turystycznej, biuro rzeczy znalezionych oraz punkty medyczne, oferujące pomoc w przypadku zatrzymania akcji serca. W oczekiwaniu na lot można wybrać się do sklepów wolnocłowych, kiosków, barów lub restauracji, zlokalizowanych na obydwu terminalach.

Dodaj komentarz