Fiumicino (FCO)

Fiumicino (FCO) to port lotniczy im. Leonarda da Vinci w Rzymie, które stanowi główne i zarazem największe lotnisko cywilne w całych Włoszech. Przemieszcza się tu około 40 milionów pasażerów w ciągu roku, co robi wrażenie. To właśnie na tym porcie lotniczym ląduje większość samolotów z Polski.

Położenie lotniska oraz informacje dotyczące terminali

Lotnisko ulokowane jest około 30 kilometrów od centrum miasta – niedaleko rzymskiej dzielnicy Ostia oraz nadmorskiej miejscowości Fiumicino. Posiada ono 4 terminale. Pierwsze trzy służą do obsługi pasażerów krajowych oraz zagraniczych. Terminal 1 to obsługuje loty krajowe oraz ALITALIA, 2 – EASY JEST, a terminal 3 loty międzynarodowe. Ostatni terminal z numerem 5 służy do obsługi lotów specjalnych.

Ważniejsze punkty na lotnisku oraz dojazd do centrum miasta

Na lotnisku znajdują się takie punkty jak stacja kolejowa, punkt informacji turystycznej ROMA-PASS czy przystanek autobusów COTRAL. Ten ostatni stanowi także najtańszy dojazd do centrum miasta. Przystanek można odnaleźć na pograniczu terminalu 2 i 3, przy ulicy via Francesco Baracca, na poziomie ARRIVI.Oprócz tego na lotnisku można odnaleźć przystanek linii turystycznych oraz punkty sprzedaży biletów METREBUS.

Port lotniczy posiada także wielopoziomowy płatny parking oraz miejsca parkingowe znajdujące się przy ulicach lotniska. Dodatkowym atutem tego miejsca jest wielość restauracji i sklepów, które umilają oczekiwanie na samolot.

Fiumicino (FCO) to ogromne lotnisko, z którego można dolecieć do wielu miejsc na świecie. Jest nieco oddalone od miasta, jednakże to właśnie z niego korzystają miliony pasażerów pragnących dostać się do Rzymu lub z niego wyruszyć na wymarzone wakacje lub wyprawę. W oczekiwaniu na samolot zawsze można się tu napić dobrej kawy lub też dokonać ciekawego zakupu.

Dodaj komentarz