Hong Kong (HKG)

Międzynarodowy port lotniczy Hong Kong zlokalizowany jest ok. 34 km na północny zachód od Hong Kongu. Nowoczesność, wysoka jakość świadczonych usług, oraz liczne udogodnienia dla pasażerów pozwolą się poczuć, oczekującym na lot turystom, w pełni zrelaksowanym przed podróżą.

Lotnisko Hong Kong – terminale, przewoźnicy, usługi

Port lotniczy Hong Kong (HKG) posiada dwa główne terminale, pomiędzy którymi kursuje bezpłatny automatyczny pociąg. Pojazd wyjeżdża z hali wylotów terminalu 1 i dociera do terminalu promowego SkyPier, porusza się także od terminalu 2 do bramek. Lotnisko zostało zaprojektowane przez Normana Fostera, a jego terminal międzynarodowy zaliczany jest do największych na świecie. Port stanowi główny węzeł linii lotniczych Dragonair oraz Cathay Pacific, obsługuje także połączenia m.in. takich przewoźników jak: Air China, Air Canada, British Airways, Iberia, KLM, Lufthansa, Mexicana czy El Al Israel Airlines. Lotnisko w Hong Kongu należy do największych, pod względem ilości obsługiwanych pasażerów, na Ziemi. W 2016 r. przyjęło aż 68, 1 mln podróżnych.

Z lotniska do miasta można dostać się autobusami publicznymi firmy Citybus, odjeżdżającymi z Ground Transportation Center, a także z przystanku obok parkingów 1 i 2. Lotniskowe airbusy obsługują natomiast 12 tras i zapewniają połączenia z różnymi częściami miasta, m.in. z: North Point Ferry Pier, stacją Hung Hom i Lam Tin. Do miasta możliwy jest również transport pociągiem, którego stacja znajduje się pomiędzy terminalami, w Ground Transportation Center. Lotnisko HKG zapewnia pasażerom szereg udogodnień. Znajduje się tutaj aż 150 lokali gastronomicznych, a w tym: kawiarni, barów fast food i restauracji. W obydwu terminalach funkcjonują sklepy spożywcze, wolnocłowe, z upominkami oraz butiki. Na lotnisku działa ponadto centrum medyczne; całodobowe Plaza Center and Relaxation Lounge, które udostępnia całodobowe prysznice, półprywatne pokoje relaksacyjne oraz mini salon. Port lotniczy oferuje także centrum masażu i funkcjonującą całą dobę salę modlitewną w Sali odpraw terminalu 1. Ponadto w terminalu 1 znajduje się nowoczesne centrum biznesowe.

Port lotniczy Hong Kong – nowoczesność i wysoka jakość usług

Lotnisko HKG stanowi jeden z największych portów na świecie pod względem ilości obsługiwanych osób rocznie. Nowoczesność, doskonała infrastruktura i liczne usługi dodatkowe wpływają na pozytywny odbiór lotniska wśród pasażerów.

Dodaj komentarz