Los Angeles (LAX)

Port lotniczy Los Angeles LAXMiędzynarodowe lotnisko w Los Angeles znajduje się 26 km na południowy zachód od centrum miasta i jest jednym z portów lotniczych o największej przepustowości na świecie. Nowoczesność oraz wysoka jakość świadczonych usług zapewnia turystom komfort zarówno w oczekiwaniu na lot, jak i po podróży.

Los Angeles International Airport – opis lotniskaLotnisko w Los Angeles (LAX)

Port lotniczy w Los Angeles posiada aż dziewięć terminali. Najpopularniejszymi liniami lotniczymi obsługiwanymi przez lotnisko są m.in.: United Airlines, US Airways, KLM Royal Dutch Airlines, Air Canada, Kanada Delta Airlines, Lufthansa, British Airways i China Airlines. Obiekt oferuje swoim pasażerom szereg usług dodatkowych, np. gastronomicznych (liczne restauracje, bary, kawiarnie i sklepy) lub informacyjnych (dostępne są punkty informacyjne, w których można zapytać m.in. o komunikację, rezerwację miejsca w hotelu lub swoją podróż). W obrębie portu znajdują się też bankomaty, a podróżni mogą skorzystać z dostępu do Internetu. Istnieje także możliwość wypożyczenia samochodu w jednej z popularnych wypożyczalni: Avis, Budget, Alamo, Adventage, Dollar, Fox, National Car Rental, Hertz, Payless lub Thrifty.

Komunikacja – transport pomiędzy lotniskiem a miastem

Pomiędzy lotniskiem a miastem kursują taksówki, metro oraz autobusy. Osoby planujące podróż do portu lotniczego metrem, powinny na stacji „Aviation Metro Rail Station” przesiąść się do autobusu, który zmierza bezpośrednio na lotnisko. Pasażerowie poszukujący transportu w stronę miasta, mogą zaś dotrzeć autobusem lotniskowym LUX Shuttle D do linii metra „Metro Green Aviation Station”. Do miasta dostać się można również, korzystając z usług lotniskowego, bezpłatnego autobusu linii C, który dociera do „Metro Bus Station”, skąd odjeżdżają autobusy obsługujące Los Angeles np.: Culver City Bus Lines lub Torrance Transie.

Znajdź drogę