Nowy Jork (JFK)

Nowy Jork JFK lotniskoPort lotniczy im. Johna F.Kennedy’iego w Nowym Jorku położony jest ok. 25 km na południowy wschód od Manhattanu, w dzielnicy Queens.

Najlepszym sposobem na dotarcie na lotnisko jest podróż samochodem drogą ekspresową Van Wyck nr 678, kierując się z Manhattanu lub drogą JFK, jadąc ze wschodniej części Long Island.

Do portu można również dojechać taksówką, busem, autobusem Q3,Q6,Q7 i Q10 lub pociągiem Long Island Rail Road nr B15. Popularnym sposobem podróży na port jest ponadto wybór metra Subway A, z którego na stacji Jamajka lub Howard Beach należy się przesiąść w jednoszynową kolejkę AirTrain, umożliwiającą dojazd na odpowiedni terminal. Koszt transportu wynosi 5 dolarów. Lotnisko Kennedy’iego obsługuje największą liczbę międzynarodowych połączeń, spośród wszystkich międzynarodowych portów Stanów Zjednoczonych.

Znajdź drogę

Jest to również ważny węzeł przesiadkowy dla American Airlines oraz Delta Air Lines. To ponadto główna baza linii JetBlue Airways. Na lotnisku mieści się osiem terminali. W hali portu lotniczego JFK zlokalizowanych jest wiele sklepów i restauracji, gdzie można zjeść śniadanie, obiad lub lekką przekąskę. Wśród nich znajdują się również popularne sieciówki jak np.: „Subway”, „McDonald´s”, „Euro Café” czy „Sturbacks”.

Dla amatorów orientalnych smaków otwarto także restaurację chińską i turecką. Osoby przylatujące do Nowego Jorku, zainteresowane wynajęciem samochodu, mają możliwość zarezerwowania auta w biurze wypożyczalni, mieszczącym się w hali przylotów każdego terminala. Dostępne są ponadto bezpłatne telefony, dzięki którym każdy turysta w razie potrzeby skontaktuje się z agentem.

Na JFK skorzystać można z usług firm: Budget, Avis, Enterprise, Dollar, Hertz oraz National Car Renta. Internet na lotnisku jest płatny. W pobliżu portu znajduje się wiele obiektów noclegowych, jak np.: „Best Western JFK Airport” , „Comfort Inn JFK Airoprt”, „Days Inn Jamaica-JFK Airport”, „Holiday Inn Express Kennedy Airport” czy „JFK Inn”.