Paryż (CDG)

cdgPort lotniczy Paryż – Roissy – Charles de Gaulle leży na północ od centrum Paryża w miejscowości Roissy. Jest to jedno z największych lotnisk na świecie, 8 co do wielkości a w Europie drugie co do wielkości, średnio rocznie obsługuje 59 mln podróżnych – wyszukaj tanie loty do Paryża w Aero.pl.

Pasażerowie mają tu do dyspozycji trzy terminale T-1, T-2, T-3.  Każdy z tych terminali dzieli się na mniejsze, które są oznaczone kolejnymi literami alfabetu. Terminale 1 i 2 obsługują linie międzynarodowe takie jak Lufthansa, SAS, Air France, EasyJet, US Airways, KLM, British Airways, LOT. Natomiast terminal 3 służy obsłudze lotów lokalnych i czarterów. Z terminalu 2 można za pomocą ruchomych chodników dostać się do kolejki lub TGV i przemieszczać się dalej w głąb kraju. Komunikacja między terminalami odbywa się za pomocą bezpłatnej kolejki, która często kursuje a sam przejazd zajmuje około 5 minut.

Znajdź drogę

Samo lotnisko jest dobrze skomunikowane, dojechać można tu samochodem autostradą A1, autobusem lub metrem. Autobusy kursują co 10-15 minut,  a dojazd z centrum Paryża zajmuje około 30 – 40 minut. Można też podróżować taksówką, co zajmuje około 45 minut, natomiast pociągiem można dojechać w 35 minut.

Wokół lotniska są parkingi długoterminowe, na których możemy zostawić swoje auto na dłużej oraz   krótkoterminowe, pozwalające zatrzymać się na taką ilość czasu, aby można było odebrać podróżnych lub ich wysadzić.

Na lotnisku są również wypożyczalnie samochodów, np. Hertz, Europcar, Sixt, National.

Podróżni jak na wielu lotniskach mają do dyspozycji wygodne poczekalnie, wiele barów, kawiarni, restauracji. Natomiast na terminalu 2 jest także hotel.