Pekin (PEK)

pekPort lotniczy Pekin to międzynarodowe lotnisko leżące 20 km od centrum Pekinu. Jest to główne lotnisko Chin a jeśli wziąć pod uwagę jego rozmiar jest to największy port lotniczy na świecie.

Mamy tu do dyspozycji 3 terminale obsługiwane przez około 70 linii lotniczych. Najpopularniejsze z nich to Air China, Aerofłot, Air France, British Airways, Emirates, LOT, Lufthansa.

Terminal 1 obsługuje loty krajowe, natomiast dwa pozostałe są do dyspozycji lotów międzynarodowych, rocznie jest tu odprawianych 50 milionów pasażerów, co sprawia, że jest to najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie.

Znajdź drogę

Na lotnisko można dostać się koleją Airport Express, podróż zajmuje około 15-20 minut. Z lotniska można wyjechać lub przyjechać na nie sześcioma liniami autobusowymi, taksówką a także samochodem. Do portu prowadzą cztery autostrady. Do dyspozycji pasażerów jest wielopoziomowy parking, na którym mieści się 7 tysięcy samochodów.

Na każdym terminalu znajdują się lokale gastronomiczne, w których można spróbować lokalnej kuchni czy napić się po prostu herbaty. Również banki, bankomaty, firmy zajmujące się transferem pieniędzy są dostępne na każdym terminalu.

Podróżni mogą skorzystać z usług przechowalni bagażu, jest tu też do dyspozycji biuro rzeczy znalezionych. Na pasażerów czekają również w zależności od potrzeb poczekalnie – od salonów VIP  po zwykłe, ale pozwalające odpoczywać w komfortowych warunkach pomieszczenia. A gdy już odpoczniemy możemy miło spędzić czas w sklepach i butikach, których jest tutaj bardzo dużo.

Photo source: wikipedia.org