Tokio (HND)

hndPort lotniczy Tokio – Haneda leży na wybrzeżu Zatoki Tokijskiej w dzielnicy Ota w Tokio. Jest to port międzynarodowy, ale główny trzon działalności stanowią jednak loty krajowe, bo międzynarodowe odbywają się tylko do Seulu, Szanghaju i Honkongu.

Na lotnisku mamy do dyspozycji 22 linie lotnicze, które rocznie odprawiają 60 milionów pasażerów. Linie obsługujące loty to Japan Airlines, All Nippon Airways, Skymark Airlines, Korean  Air, Asiana, China Eastern Airlines, British Airways, Amercian Airlines.

Znajdź drogę

Na lotnisko można dostać się samochodem z centrum Tokio jadąc autostradą A1 dotrzemy na miejsce. Do dyspozycji mamy też komunikację autobusową, która kursuje co 30 lub 60 minut do centrum Tokio oraz pobliskich miast. Oprócz autobusów z portu lotniczego Haneda odjeżdżają pociągi firmy Tokyo Monorail oraz Keihin Kyuko Railway (Keikyu). Tokyo Monorail oferuje połączenia do Hamamatsucho Station (470 yenów), gdzie można przesiąść się na Linię Yamanote, aby dojachac do różnych miejsc w Tokio. Pociąg ekspresowy jedzie bezpośrednio z lotniska Haneda do Hamamatsucho w 16 minut. Keihin Kyuko Railway (Keikyu) kursuje do Shinagawa Station (19 min./400 yenów) i do Yokohama Station (27 min./470 yenów). I jak z każdego lotniska można wybrać się też taksówką, ale trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 6500 jenów.

Jeśli zdecydujemy się na podróż samochodem to nie będzie też problemu z jego pozostawieniem na parkingu. Mamy tu do dyspozycji 5 wielopiętrowych parkingów, zarówno krótko i  długoterminowych.

Na lotnisku jest też możliwość wynajmu samochodu, punkty mieszczą się przy Terminalu 1 i 2.

Pasażerowi mogą uzyskać informacje w jednym z wielu punktów informacyjnych. Dobrze jest też rozwinięta infrastruktura gastronomiczna i handlowa. Mamy tu do dyspozycji 2 centra handlowe, restauracje i bary. Dużą popularnością cieszy się restauracja na dachu lotniska.

Jak na każdym lotnisku jest tu poczta, biuro rzeczy zaginionych i wiele innych udogodnień, które ułatwiają życie podróżnym.

Photo source: wikipedia.org