Warszawa (WAW)

wawPort lotniczy w Warszawie im. Fryderyka Chopina działa od 1934 roku, kiedy to prezydent Ignacy Mościcki dokonał jego uroczystego otwarcia.

Jest to największe lotnisko w Polsce, leży w południowej części miasta w odległości 8 km od centrum.

Pasażerowie mają tu do dyspozycji Terminal 1 z 46 stanowiskami do odprawy i 12 bramkami oraz Terminal 2 z 60 stanowiskami i 21 bramkami.

Jest też Terminal VIP Aviation, który służy do odpraw prywatnych lub korporacyjnych samolotów.

Znajdź drogę

Na lotnisko można dojechać korzystając z samochodu – mamy tu do dyspozycji wielopoziomowe parkingi, na których można zostawić auto na dłużej, są też parkingi krótkoterminowe, które służą głównie odwożącym lub odbierającym pasażerów z lotniska.

Oprócz tego do dyspozycji mamy linie autobusowe i kolejowe obsługiwane przez Szybkie Koleje Miejskie i Koleje Mazowieckie, dzięki tym połączeniom możemy dotrzeć do centrum miasta.

Lotnisko Chopina obsługuje wiele kierunków, najpopularniejsze to Londyn, Paryż, Amsterdam, ale też Azja, Afryka i Ameryka Północna. Również połączenia krajowe do Krakowa, Gdańska, Wrocławia cieszą się dużą popularnością.

Latają stąd samoloty linii LOT, Lufthansa, KLM, Swiss International Air Lines, SAS, Wizz Air.

Rocznie to lotnisko odprawia ponad 9 milionów pasażerów.

Pasażerowie mają to do dyspozycji sklepu, kawiarnie, bary i restauracje, w których można spędzić czas w oczekiwaniu na połączenia. Łatwo dostępne są również bankomaty, kantory a także samoobsługowe skrytki bagażowe, w których można zostawić swoje rzeczy maksymalnie na 72 godziny.